Bugun...
Bizi izleyin:


  SEDAT ÇAĞLAR


  Facebookta Paylaş

  ZAMAN
  Tarih: 03-06-2021 08:07:00 Güncelleme: 03-06-2021 08:07:00


  ZAMAN

  Zaman o kadar çok anlam doludur ki, bir evin farklı pencerelerinden bakar gibi bakacaksın zamana. Her pencere de farklı bir manzara görürsün. Her pencereden zamana farklı bir anlam tanımlarsın.

  Zaman, kimileri için umudun adıdır. Kimileri için zaman, pişmanlıkların ve keşkelerin toplamıdır. Kimileri için se mazinin güzel hatırları ile dolu bir fotoğraf karesi gibidir zaman.

  Her şeyin zamana ihtiyacı vardır. Mesela olgunlaşmak içinde zamana ihtiyacı vardır insanın. Bazı olaylarında zamanla olgunlaşması gerektiğini anlarız bazen. Zamanla anlarız beklemenin gerektiği durumlarında olduğunu.

  Acele etmemek lazım bazı şeyler için. Direksiyonu zamana bırakmak gerek. Bir sebzenin tarlada güneşte olduğu gibi olur zamanı geldiğinde o çok istediklerimiz. Sadece sabretmek gerekir ve beklemeyi bilmek gerekir.

  Zaman, insanın acılara alışmasını da öğretir. Zaman, geçmişte yaşanmışlıkların, iz bırakmış yaraların üzerine bağlanan kabuk gibidir. İlerledikçe yaralar iyileşir, yaralar kabuk bağlar ve insanı acıtmaz olur.

  Zaman, insanı geleceğe umutla bağlar. Hayallerinin yolunu çizer. İleriye yapılan planları bir sıraya koyar tek tek gerçekleştirmek için. Zamandan insanın beklentisi hep güzellikler adınadır. Hep güzel şeyler düşler insan gelecek zaman için.

  Biz geleceğe güzel planlar yaparken, kaderde zamanın içerisinde bize hiç beklemediğimiz sürprizler hazırlar. Her şey biraz iyi biraz kötü orta halli giderken alt üst oluverir bir an. Bir an bir haber gelir. Ama o haber hiç planda yoktur ve bütün kartların yeniden dağılmasına da sebebiyet verir. Çok sevdiğimiz biri ebediyete göçüp gider bazen. Yine toz konduramadığımız biri çaresiz zorluklar içerisinde buluverir kendini. Ama bunlara mehlem olacakta yine zamandır.

  Elimize bir resim geçer bir an geriye, yıllar öncesine gidiveririz. Yüzümüzde tatlı bir gülümseme. Ya da eski bir dostu görürüz yıllar öncesinden anılar, paylaşımlar gözünün önüne geliverir insanın. Keşke deriz zaman dursaydı saatler dursaydı ve o güzellikler orada hiç bozulmadan kalabilseydi.

  Unutmak istediğimiz üstüne toprak serdiğimiz acılı anılarda depreşir bazen hayır deriz. Bu sefer keşke deriz ama keşke hiç yaşanmasaydı bunlar deriz. Ama zaman insanoğlu için keşke lerle dolu bir kavram değil midir zaten. Pişmanlıklar ve keşke ler. Keşke yapmasaydım. Keşke olmasaydım. Keşke değerini bilseydim. Keşke keşke….

  Zaman bir yolculuk gibidir. İnsanı büyütür olgunlaştırır. Sonra da tarihin seyir defterinde sana açılan yerde seni ebedi istinatgâhına bırakarak yoluna devam eder.

   

  FACEBOOK YORUM
  Yorum

  YAZARIN DİĞER YAZILARI

  ÇOK OKUNAN HABERLER
  SON YORUMLANANLAR
  FOTO GALERİ
  • ATATÜRK RESİMLERİ
   ATATÜRK RESİMLERİ
  FOTO GALERİ
  VİDEO GALERİ
  • NİĞDE ANADOLU FK 5 YEDİ
   NİĞDE ANADOLU FK 5 YEDİ
  • GÖÇMENLER TAKSİLERLE TAŞINIYOR
   GÖÇMENLER TAKSİLERLE TAŞINIYOR
  VİDEO GALERİ
  YUKARI